KONST / Litografier / Färglitografi 14419519
nr 1441 9519
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Waxholmsbåt. Signerad, numrerad 196/290. Färglitografi. Bladets mått: 40x30, yttermått inklusive ram: 62x52 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 10 januari 2022
kl 19:23:19
300 kr
400 kr
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund